Henkilökunta

OSYK

IMG_2403.jpg

Henkilökunta

Oulun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio
Maunonkatu 1
90100 Oulu

Henkilökunta

Koulusihteeri Birgitta Anttila 044 703 9280 
Koulusihteeri Saija Tuovinen (Ma-Ti) 044 703 9943
Vs. rehtori Riitta-Mari Punkki-Heikkinen 044-703 9281
Apulaisrehtori Timo Koivunen 046-920 9986
Opinto-ohjaaja Ari Forsten 044-703 9276
Opinto-ohjaaja Krista Kautto 044-703 9288
Opinto-ohjaaja Mervi Kela 044-703 9289


Ruokala 08-557 2883
Virastomestari Tommi Ilmarinen 044-703 9282
Terveydenhoitaja Johanna Linna 044-703 4616
Erityisopettaja Marjo Mattila 044-703 9699
Koulukuraattori Hanna Laurila 040-632 6939
Lukiopsykologi Kati Palosaari 040-632 6096


Opettajat

Alanne Annu ranska (virkavapaalla)
Ala-Opas Tiina kuvataide, media
Blomqvist Anna-Kaisa liikunta, terveystieto
Forstén Ari historia, yhteiskuntaoppi, opinto-ohjaus (RO 15C)
Hautala Hanna draama
Heikkilä Hanna ruotsi (RO 16D)
Hollsten Nina englanti (RO 17C)
Huuki Jarmo matematiikka, fysiikka (RO 15E) - WWW
Hälinen Mervi englanti, venäjä (RO 16A)
Juntunen Jukka historia, yhteiskuntaoppi
Jäntti Mirja, matematiikka 
Kautto Krista psykologia, opinto-ohjaus (RO 15F)
Kela Mervi opinto-ohjaus (RO 16B)
Keski-Filppula Jukka filosofia, elämänkatsomustieto
Kiuru Leena ruotsi (RO 16F)
Koivunen Timo biologia, maantiede, apulaisrehtori (RO 17D)
Koldits Anna-Leena musiikki (RO 15D)
Korpierkki Minna äidinkieli ja kirjallisuus, media (RO 17A)
Loukkola Timo liikunta, terveystieto - WWW
Lähteenkorva Silja äidinkieli ja kirjallisuus (RO 17B)
Mattila Marjo erityisopettaja
Moran Matthew Englanti
Mällinen Päivi äidinkieli ja kirjallisuus (RO 14G)
Oikarainen Juha historia, yhteiskuntaoppi
Ontero Anne englanti
Papunen Jari filosofia, elämänkatsomustieto, saksa
Partanen Eveliina espanja, englanti (RO 16C)
Perttunen Vesa matematiikka, tietotekniikka, media (RO 15A) - WWW
Pirkola Titta psykologia, uskonto
Pilto Tiina saksa, ruotsi
Punkki-Heikkinen Riitta-Mari rehtori
Pylkkö Maarit kemia, matematiikka
Tapola Sari äidinkieli ja kirjallisuus
Tauriainen Tommi matematiikka, tietotekniikka
Vallineva Sari matematiikka, kemia (RO 16E)
Viitanen Sari uskonta, filosofia (RO 17E)
Vesimäki Timo maantiede, biologia (RO 15B)
Viitanen Sari filosofia, psykologia, uskonto
Väisänen Tarja liikunta, terveystieto (RO 17F)